Nauka

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci – zabawa i nauka w gronie rówieśników

Dla malucha zabawa nie jest tylko uciecha – właściwie nakierowana może przyśpieszać ich rozwój. Rodzice, pragnący rozwijać zdolności poznawcze swoich pociech, mogą partycypować ze swoimi dziećmi w zajęciach baby sensory.

Zajęcia ogólnorozwojowe – stymulacja umiejętności motorycznych i kognitywnych niemowlaka

Zajęcia baby sensory to zajęcia dla dzieci nie starszych niż 13 miesięcy, a więc niemowląt. Okres ten jest szczególnie istotny dla malucha, ponieważ następuje w owym czasie jego bardzo intensywny rozwój fizyczny i psychiczny. Na skutek doznań sensorycznych w tkance mózgu malucha wytwarzają się w tym czasie miliony nowych połączeń. Dlatego należy dostarczyć o jak najwięcej ciekawych wrażeń, które będą oddziaływać pożytecznie na rozkwit malucha. Zajęcia sensoryczne dla najmłodszych odbywają się w dwóch grupach wiekowych – dla niemowląt do 6 miesiąca oraz tych w wieku od 7 do 13 miesiąca życia. Z uwagi na fakt, iż organizowane są dla niezmiernie małych dzieci, trwają niecałą godzinę, która dzielona jest na cykle zabawy i wyciszenia. W ciągu zajęć niemowlęta podejmują się kolejnych aktywności, które pobudzają ich umiejętności komunikacyjne, motoryczne i ich rozwój emocjonalny.

Zajęcia ogólnorozwojowe – rozwój dzieci za sprawą muzyki

Muzyka jest jednym z pozytywnie wpływających na rozwój niemowląt bodźców. Za sprawą gry na różnych instrumentach, tak kilkuletnie, jak i małe dzieci, rozwijają imaginację i wrażliwość na piękno, uczą się również pojęcia rytmu. Kontakt z muzyką w dzieciństwie poprawia zdolności poznawcze maluchów, co w przyszłości nieraz staje się bazą do bezproblemowego opanowania zasad matematyki. Zajęcia muzyczne to również interesująca zabawa z grupą rówieśników. W czasie gier muzycznych wyzwalane są dźwięki na niskim pułapie głośności. Pod opieką wprawnego w pracy z dziećmi instrumentalisty, maluchy nauczą się, iż dźwięki można tworzyć również z wykorzystaniem rozmaitych rzeczy.