Nauka

Język francuski

Język francuski dawniej i obecnie

Umiejętność posługiwania się językiem francuskim nadal ma bardzo istotne znaczenie, chociaż to angielski uważany jest za najbardziej popularny język na świecie. Kiedyś umiejętność posługiwania się językiem francuskim była konieczna w kręgach dyplomatycznych, a także wśród grup arystokratycznych wszystkich krajów europejskich.

Francuski – słów kilka

Francuski jest językiem pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich. Język francuski jest językiem , którym posługuje się ok. 72 mln osób na całej kuli ziemskiej w różnych krajach (Francja – 51 mln, Kanada – 6 mln, Belgia – 4 mln, Szwajcarii – 1,2 mln), jest również jednym z języków urzędowych UE.

Nauka języka francuskiego – jak zacząć?

Przed rozpoczęciem nauki warto wiedzieć, że francuski jest językiem, w którym zwraca się uwagę na najmniejsze nawet szczegóły. Dlatego jeśli jesteś w trakcie nauki języka francuskiego przyłóż się do nauki gramatyki, która bardzo pomoże w zrozumieniu języka i poprawnej wymowie.

Najlepszy rodzaj nauki języka francuskiego

Wg większości osób najlepszą metodą nauki języka francuskiego jest kurs bezpośredni, który pozwala w dokładny i szybki sposób nauczyć się języka. Szkołą, która stosuje taką metodę jest szkoła językowa ARCHER, która zyskała dużą popularność między innymi dzięki efektywności nauczania.