Nauka

Jak nauczyć się modelowania w Blenderze? Zapisz się na kurs

Wszystko o Blender 3D kurs.

Świat grafiki nieprzerwanie przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych technik preferując tworzenie swoich prac tylko w formie cyfrowej. Komputery dają twórcom nie tylko swobodę wykonywania dzieł 2D, ale także modelowania trójwymiarowych obiektów. Rozpoczęcie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga już znacznych nakładów finansowych – każdy może wszak zainstalować program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia obrazów 3D oraz animacji, a który jednocześnie jest całkowicie darmowy.

Kursy modelowania 3D polecamy w małych grupach

Obsługi dowolnej aplikacji można nauczyć się we własnym zakresie, aczkolwiek proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i często jest niezmiernie męczący. Z tego też powodu zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie dużo korzyści przede wszystkim osobom, które dopiero poznają Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nanoszenie różnorodnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany przedmiot przebiegnie szybciej, jeśli będzie prowadzone pod okiem znającego program dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco prowadzi korektę modeli wykonywanych przez kursanta pokazując detale, które trzeba poprawić i sugerując ku temu stosowne drogi. Jak w wypadku każdego kursu najlepiej, żeby odbywał się on w małych zespołach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność poważana w świecie gier wideo i projektowania

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest w dzisiejszych czasach umiejętnością poszukiwaną i cenioną głównie w branży gier komputerowych, filmowej i projektowej. Poznanie programu Blender 3D poszerza więc przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu można stworzyć pierwsze profesjonalne dzieła, które potem można bez obaw zamieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednakże, że kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży filmowej i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Duża liczba uczestników tego rodzaju kursów to po prostu artyści oraz miłośnicy 3D chcący odkryć nowe drogi wyrażania siebie lub poszerzyć swoje obecne umiejętności.

Adres firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]