Nauka

Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

Porządna porcja informacji o malarstwie cyfrowym. Sprawdź koniecznie!

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat starają się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki w procesie kreowania postaci i świata przedstawionego wykorzystują w głównej mierze zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tych realiach duży odsetek młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem błyskawicznie sięga po znane programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Popularne narzędzia do malarstwa komputerowego

Jest kilka programów wykorzystanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż służył głównie jako oprogramowaniem do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka stał się głównym softwarem game developerów i artystów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak m.in. Krita, GIMP czy Corel Painter, w których dzięki zastosowaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych farbami akrylowymi, gwaszem bądź akwarelą. Malarstwo cyfrowe daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nietrafionych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Kurs digital paintingu online to więcej niż tylko nauka najważniejszych funkcji oprogramowania

Właściwie uczenie się malarstwa cyfrowego odbywa się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, lecz żeby właściwie rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać przydatne metody używania pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, rekomendujemy zapisać się na kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnych video kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie zagadnień jakie analizują takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż tylko podstaw funkcjonowania oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą kursu.

Adres firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]