Klimatyzacja, ogrzewanie, wentylacja

Czym charakteryzują się fliltry dokładne i absolutne?

Nie szukaj już więcej! Tu znajdziesz filtr F7

Przyznajmy to szczerze: jakość powietrza w naszym kraju nie jest dobra. Pod tym kątem Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Regularnie przekazywane są nowe komunikaty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i w związku z tym też nadal poszukiwane są skuteczne metody, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, szczególnie w miejscach, gdzie podtrzymanie sterylności powietrza jest niesłychanie istotne (np. w salach intensywnej terapii).

Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły zawieszone oraz zarodniki grzybów

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i używane są od wielu dekad. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych zakładanych w budynkach mieszkalnych, biurach lub obiektach użyteczności publicznej wspaniale sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą także większe zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, roztocza bądź sierść zwierząt. Wybierając filtry dokładne F7 lub F9 warto sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ocynkowaną stalową ramę charakteryzującą się ogromną odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom temperatury, wilgoci) i uszkodzenia mechaniczne. Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach minipleat złożony w małe plisy papier filtrujący wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż produkty te posiadają znaczną żywotność. Filtry minipleat występują w wielu rozmiarach dopasowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 – do stosowanie w przemyśle

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są jednak filtry o stanowczo wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a mocna konstrukcja, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wahania temperatury i wodę, co pozwala na wydajną pracę w wymagającym środowisku (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu instalowane są tam, gdzie powinny być spełnione wyśrubowane standardy czystości powietrza, jak przykładowo na liniach produkcyjnych przemysłu energetycznej.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Adres firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46