Instalacje dla przemysłu

Skrzynka teletechniczna – rodzaje i zastosowanie

Znajdź skrzynkę telekomunikacyjną.

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdym domu – reguluje to polskie prawo. U dystrybutorów znajdziemy wiele ich rodzajów, których struktura musi być przygotowana na każdą ewentualność. Jak dzielimy skrzynki telekomunikacyjne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – kable telekomunikacyjne i kable koncentryczne

Skrzynka telekomunikacyjna musi być skonstruowana z solidnego metalu i być wyposażona w odpowiednie otwory, które wspomagają cyrkulację powietrza oraz przepuszczają sygnał bezprzewodowy. U dystrybutorów wyróżniamy dwa podstawowe modele skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna umieszczana na powietrzu, która musi wyróżniać odpornością na ingerencje zwierząt, a także ekstremalne warunki. Następna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której znajdują się kable telekomunikacyjne – takie jak kable koncentryczne oraz główne przyłącza urządzeń – wzmacniacze RTV, multiswitche. Poszczególne urządzenia możemy przyłączyć na przykład na paski rzepowe lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – ochrona przed wtargnięciem osób nieuprawnionych

Priorytetowym czynnikiem jest także ochrona przed dostępem osób trzecich do wnętrza szafki. Specjalistyczne zasuwy doskonale spełniają swoją rolę. To ważne także w mieszkaniu, w którym znajdują się osoby małoletnie. Należy pamiętać również o zachowaniu porządku wewnątrz szafki – w tym celu montuje się dedykowane komory. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, co sprawia, że błyskawicznie dostosujemy je do swoich potrzeb.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]