Instalacje dla przemysłu

Przesyłanie dźwięku i obrazu – stacja czołowa

Szukasz stacji czołowej? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Stacja czołowa to system, który umożliwia transmitowanie sygnału telewizji kablowej. To centralny element, który skupia specjalistyczne komponenty służące do właściwej transmisji sygnału telewizyjnego. Wszystkie urządzenia tworzą razem kompleksowy system antenowy. Dowiedz się, z jakich części składa się stacja czołowa i w jakich miejscach zazwyczaj jest używana.

Stacja czołowa – płynna konfiguracja

Stacja czołowa używana jest w mechanizmach do odbioru kablówki – między innymi w apartamentowcach, pensjonatach, szpitalach oraz przez operatorów telewizji kablowej. Przenosi ona informacje do końcowych odbiorców. Jednym z kluczowych elementów tworzących stację czołową jest specjalna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Dedykowane oprogramowanie ułatwia jej precyzyjną konfigurację. Do szafki wchodzą rozmaite moduły – np. DTV RR4 oraz DTV DM2/4.

Stacja czołowa – całościowy układ antenowy

Odrębne komponenty stworzone są do odbierania zróżnicowanych sygnałów, np. satelitarnych i AV. Odbiór analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – występują zakłócenia w transmisji dźwięku i obrazu, a rozbudowa pochłania większe wydatki. Wiele modułów składających się na stację czołową wyposażona jest też w osobne sloty USB, dzięki którym można dodać własny content. Kompleksowy system antenowy uzyskujemy poprzez połączenie rozmaitych komponentów.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]