Finanse, rachunkowość

O systemach mass collect

Co to jest mass collect. Zdobądź więcej wskazówek.

Mass collect jest usługą, która umożliwia szybką weryfikację przelewów na konto. Opisujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację dużym i małym firmom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest tak naprawdę stosunkowo proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi unikalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego ID. Takie rozwiązanie jest pomocne wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, a więc na przykład w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych, jak również wszelkich branżach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (m.in. w siłowniach). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze przypisanie kontrahentom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do wykonania wpłaty (przelew z karty, tradycyjny przelew albo przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect wiąże się też z mniej czasochłonnym księgowaniem należności aniżeli podczas księgowania manualnego, a równocześnie eliminacją ewentualnych omyłek, jakie mogą mieć miejsce w trakcie tej czynności.

Łatwiejsze śledzenie spływu opłat – zalety usługi mass collect

Choć mass collect nie jest obecnie dostępne w większości banków (posiadają ją między innymi Bank Pekao i mBank) wypada zastanowić się nad jego wykorzystaniem w firmie, nawet takiej, która miesięcznie obsługuje mniej niż 100 dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie bieżące kontrolowanie przychodzących opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie skutecznie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]