Branża prawnicza Finanse, rachunkowość

Kredyty frankowe a pomoc kancelarii prawnej

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują polisolokaty czy też kredyty we frankach . Zakres usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest bardzo szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również wypowiedzianych i spłaconych. Ponadto są to również postępowania o zmniejszenia salda zadłużenia, unieważnienie umów czy zwrot gotówki.

Kredyt we frankach – jaką wybrać kancelarię prawną?

Należy zdecydować się przede wszystkim na kancelarię prawną, która prowadziła już sprawy posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom oraz prowadziła spory z bankami, takimi jak Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Bank Polska oraz Bank Millennium. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe podczas wyboru kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Ważne, żeby inicjującym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek dalszych działań – była skrupulatna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przejrzenia wymagają również inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytoryczną wiedzą i wsparciem, jak również pomocą w sporządzaniu rozmaitego rodzaju dokumentów: reklamacji, zawezwania do próby ugodowej, pozwu i innych.

Kredyt we frankach – pozew przeciwko bankowi

Odpowiednio przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach szwajcarskich i chce go np. przewalutować, powinien skorzystać z profesjonalnej pomocy w opracowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie za nieobowiązujące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.