Finanse, rachunkowość

Kredyt konsolidacyjny bez BIK – czy to możliwe?

Rozważne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe) nie jest niebezpieczne. Problemy z ich spłatą i zagrożenie dla naszej płynności finansowej mogą jednak pojawić się, jeśli z kredytów i pożyczek korzystamy w sposób nieodpowiedzialny, lub pożyczając zbyt wysokie kwoty. W takich sytuacjach nie jesteśmy jednak skazani na wpadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy wykorzystać rozwiązania stworzone z myślą o ludziach takich jak my. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – na czym polega?

Jak wielu z nas na pewno wie, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszelkie bieżące zobowiązania klienta, dzięki czemu ten, zamiast płacić kilka różnych rat, spłaca jedną, zazwyczaj dużo niższą niż suma poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc rozwiązaniem nie tylko wygodniejszym (nie muszą oni pamiętać o przygotowaniu kilku różnych przelewów), ale też bardziej opłacalnym niż osobna spłata poprzednich zobowiązań. Kredyty konsolidacyjne są udzielane zarówno przez banki, jak i przez firmy pożyczkowe, ale należy mieć na uwadze, że firmy pożyczkowe łączą praktycznie wyłącznie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najkorzystniejsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są szeroko dostępne. Wbrew pozorom dla klientów może oznaczać to spore trudności, związane z odnalezieniem najkorzystniejszego wariantu. By ich uniknąć, powinniśmy skorzystać z pomocy dobrego doradcy finansowego. Dzięki znajomości branży odszuka on oferty podmiotów, które udzielą finansowania osobom takim jak my, a w razie konieczności zasugeruje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.