Finanse, rachunkowość

Kredyt gotówkowy – na co go wziąć?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej zamawianych usług świadczonych przez banki. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego, bo możemy pożyczyć w ten sposób już nieduże kwoty – w niektórych bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to 500 złotych. Może on także stać się formą sfinansowania poważniejszych zakupów, ponieważ najczęściej jego maksymalna suma to nawet 100 000 złotych, ale osoby o największych zarobkach – między innymi prawnicy – mogą uzyskać nawet 500 000 PLN. Koszty kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od 8 do aż 16 procent. Co oprócz tego warto na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – dlaczego się opłaca?

Jak możemy wywnioskować ze spotów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla wielu klientów. Wniosek, jaki składamy jest szybko rozpatrywany, przez co środki trafiają do nas maksymalnie po kilku dniach, a dzięki niewielkim restrykcjom, mogą ubiegać się o niego również klienci z niskimi dochodami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony wszystkim, gdyż tak jak przy każdym typie pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego można wydać na dowolny cel – tak na kupno akcesoriów AGD, jak i auta czy pokrycie kosztów wymarzonego urlopu.

Kredyt gotówkowy – nie bierz bez doradcy

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy wiedzieć, że łatwo wówczas o pomyłki, a ich efektem są zazwyczaj poważne finansowe problemy. Z tego powodu skorzystanie z danej oferty musimy starannie przeanalizować, zwracając uwagę zarówno na odsetki, jak i pozostałe koszty – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym pomysłem z pewnością okażą się zatem porady profesjonalnego doradcy finansowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy byli w stanie oddać go bez poważnych komplikacji.