Finanse, rachunkowość

Często wymieniasz walutę? Kantor online to usługa dla Ciebie!

Odwiedź https://topfx.pl i zakończ poszukiwania kantoru internetowego!

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w oddziale banku lub w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć hipermarketach czy w galeriach handlowych! Aczkolwiek w ekspresowo transformującym się świecie, konsumenci pragną wymieniać waluty obce bez przymusu ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, w następstwie tego też pojawiły się kantory internetowe, które na to pozwalają.

Kantor online to niższy spread

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest tak samo łatwe jak fizycznego kantoru. Nabywca loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje wymienić na wybraną walutę. Zaletą kantorów online jest zwłaszcza to, że wymianę można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex co parę sekund, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, najczęściej z poprzedniego dnia. Kolejnym i niezwykle ważnym walorem kantorów online są niższe spready niż te proponowane przez kantory tradycyjne oraz placówki bankowe. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może zakończyć się naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready przeważnie nie wychodzą poza 2%. Kantory online proponują również kilka innych usług wykorzystywanych przez użytkowników, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez klienta terminie czy też takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wówczas, kiedy wskazany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Kantor internetowy – usługa dla kredytobiorców oraz studentów zagranicznych

Kantory wymiany walut online to opcja dla wszystkich doceniających wygodę oraz znaczną niezależność w zarządzaniu własnymi pieniędzmi. Korzystają z nich także kredytobiorcy spłacający pożyczki wzięte w obcej walucie oraz osoby zatrudnione lub uczące się poza granicami Polski. Jednak zanim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.