Branża prawnicza

Spadki – jakie sprawy poprowadzi kancelaria prawna

Zespół kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. oferuje kompleksową pomoc prawną z dziedziny prawa spadkowego. Dysponujemy szerokim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o dział spadku bądź stwierdzenie nabycia spadku. Nie są nam także obce zagadnienia prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Spadki – rola kancelarii prawnej

Współpracę w sprawach spadkowych zaczynamy od swobodnej rozmowy z Klientem oraz od omówienia problemu, z którym do nas przychodzi. Istotne jest, by już przy pierwszym spotkaniu w sposób zrozumiały, klarowny i kompleksowy przedstawić oraz wyjaśnić zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym etapem jest zapoznanie się z konieczną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej skompletowaniu, a w dalszej kolejności przygotowanie razem ze spadkobiercami właściwej dla charakteru sprawy metody działania i opracowanie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdym stadium sprawy spadkowej, reprezentując ich w czasie spadkowego postępowania sądowego, jak i oferując pomoc prawną przy projektach testamentów. Oferujemy wsparcie również dla Klientów dążących do pozasądowego rozwiązywania sporów. W takim przypadku możemy zaproponować przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Sprawy spadkowe – szczególny typ postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co pożegnały bliskich sobie osoby, wymaga pełnego zrozumienia i subtelnego podejścia. Częstokroć wiąże się to z kooperacją z wieloma emocjonalnie zaangażowanymi krewnymi, dla których prawne uregulowanie kwestii majątkowych po zmarłym postrzegane jest jako bolesny obowiązek. W takich przypadkach zespół naszej kancelarii, korzystając z wieloletniego doświadczenia, które jest nieocenione, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.