Biżuteria Zakupy

Z kamieniem czy bez? O pierścionkach zaręczynowych

Chcesz nabyć pierścionki zaręczynowe Kraków? Skieruj się tutaj

Kiedy spotkasz partnerkę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, prędzej czy później pomyślisz o ślubie. Przedtem jednak ma miejsce ta wyczekiwany przez mnóstwo pań moment – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – rytuał od wielu wieków

Danie kobiecie w prezencie pierścionka to bardzo stary obyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają postać koła, które reprezentuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, iż od owego palca prowadzi żyła wiodąca prosto do serca, nazywana “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, iż to Grecy przywieźli na Stary Kontynent rytuał wręczania pierścionków zaręczynowych. Z początku wykonywano je z łodyg konopi, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Kosztownymi pierścionkami ze srebra bądź złota obdarowywano jedynie wówczas, gdy mężowie pragnęli zaprezentować swoją pełną ufność do partnerki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, drogimi kamieniami i platyną, tymczasem surowce te faktycznie szeroko wykorzystuje się do ich tworzenia dopiero od paru stuleci, przy czym znamienny wzrost ich uznania można zauważyć w poprzednim wieku.

Platyna, drogie kamienie, a także drewno – nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście pożądana biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścień z ogromnym diamentem, jednak możliwości dowolnego zestawiania przeróżnych kamieni oraz metali są ogromne. Oprócz diamentów wykorzystuje się topaz, rubin bądź tanzanit. Część osób wybiera tańsze metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, jak również drewno, niemniej jednak wciąż na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych typów złota (żółtego, białego i różowego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało opinia, iż mężczyzna ma obowiązek zapłacić na niego co najmniej dwukrotność swojej pensji. Koszt pierścionka zależny jest od wielu elementów: użytego kamienia, ilości karatów, materiału czy designu, wobec tego każdy znajdzie elegancki, niepowtarzalny pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności symbolem uczucia oraz zaangażowania, zatem jego koszt nie ma dużego znaczenia. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej narzeczonej.

Adres firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]