Biżuteria Zakupy

Srebrna biżuteria z ametystami

Ametysty kupisz na https://www.ametysty.com.pl

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w innych państwach, na przykład: Japonii i Mozambiku. Ze względu na swoją unikatową purpurowo-fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich królów. Współcześnie, znajdujemy go w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się w kreacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia cery, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, ale także z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i zapomina o troskach. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własną opinię.