Biżuteria Zakupy

Duży wybór srebrnych wisiorków

Zobacz, gdzie nabyć zawieszki srebrne, wejdź na https://wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, świetnie wygląda i charakteryzuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób zatem dbać o srebrne ozdoby?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnej biżuterii są szkodliwe. Przez nie surowiec może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie wolno więc używać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas mycia naczyń bezwzględnie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne i bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy znaleźć kuferki wyściełane od środka miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Srebro nie najlepiej reaguje również na styczność z wodą oraz dużymi temperaturami, które mogą powodować, że straci kolory albo się odkształci. Zanim włożymy kilka przedmiotów do szkatułki, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką szmatką lub wrzucić do plastikowej torebki.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli, która doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać miękkich szmatek – twarde mogą porysować powierzchnię.