Biżuteria Zakupy

Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

Więcej o cyrkoniach

W procesie tworzenia ozdób masowo wykorzystywane są przeróżne kamienie szlachetne. Poza niezaprzeczalnym dodaniem biżuterii olśniewającego wyglądu, są jednym z podstawowych czynników wpływających na cenę opracowywanego dzieła. Skutkiem tego jest fakt, że dość nieliczna grupa klientów może pozwolić sobie na klejnoty z prawdziwego zdarzenia w posiadanej biżuterii. Na szczęście istnieją też alternatywy dla przeciętnego człowieka.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane materiały jubilerskie, nie pojawiające się w czystej postaci w naturze. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu może z powodzeniem zastąpić brylant. Zazwyczaj cyrkonia jest przezroczysta, ale wersje zawierające niestandardowe substancje mogą posiadać wszystkie kolory lub nawet modyfikować je dzięki wpływowi światła. Z uwagi na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – zastosowanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie swoje miejsce w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, ale nie jest to oczywiście jedyne ich przeznaczenie. Przykładowo, używa się je w stomatologii (jako przejściowe uzupełnienie zębów mlecznych), do sprawdzania pH w wysokich temperaturach czy też przemyśle. Swego czasu, przez posiadane cechy używane były nawet przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak zainteresowani jesteśmy najczęściej występującą postacią cyrkonii, czyli biżuterią, zamówić ją można na przykład za pomocą internetu.